Wyznaczono długowieczność elastycznych włókien ludzkiego miąższu płuc, wywnioskowanych z rozpowszechnienia D-asparaginianu i radiowęgla związanego z bronią jądrową.

Normalna struktura i funkcja miąższu płucnego zależy od elastycznych włókien. Amorficzna elastyna jest stabilna biochemicznie in vitro i może zapewnić stabilną metabolicznie strukturę dla miąższu płuc. Aby sprawdzić stabilność metaboliczną elastyny w normalnym ludzkim miąższu płuc, oszacowaliśmy czas, jaki upłynął od syntezy białka poprzez pomiar racemizacji kwasu asparaginowego i (b) modelował obrót elastyną poprzez pomiar rozpowszechnienia energii jądrowej. związane z bronią 14C. Elastyna oczyszczona za pomocą nowej techniki z normalnego miąższu płuca została zhydrolizowana; następnie częstości występowania D-asparaginianu i 14C mierzono odpowiednio za pomocą chromatografii gazowej i spektrometrii przyspieszacza-masy. D-asparaginian wzrasta liniowo wraz z wiekiem; Kasp (1,76 x 10 (-3) rok (-1) był podobny do tego stwierdzonego wcześniej dla wyjątkowo stabilnych tkanek ludzkich, co wskazuje, że wiek elastyny miąższowej płuc odpowiadał wiekowi pacjenta. trwałość metaboliczna elastyny, obliczony średni czas przebywania węgla w elastynie wynosił 74 yr (granice ufności 95%, 40-174 r.) Wyniki te wskazują, że charakterystyka powiększenia przestrzeni powietrznej starzenia się płuc nie jest związana z istotną nową syntezą miąższu płucnego Niniejsze badanie dostarcza pierwszej specyficznej tkankowo oceny obrotu pozakomórkowego składnika matrycowego u ludzi i podkreśla potencjalne znaczenie elastyny dla zachowania prawidłowej struktury płuc. Najważniejsze jest to, że niniejsza praca stanowi podstawę strategii do bezpośredniej oceny zewnątrzkomórkowej uszkodzenie macierzy i naprawa w chorobach płuc (zwłaszcza rozedma płuc), tkance naczyniowej i skórze.
[hasła pokrewne: szczepionka przeciw pneumokokom, atopowe zapalenie skory u dzieci, profesjonalne kosmetyki do makijażu ]
[więcej w: calperos 500, lactulosum syrop, masc tranowa ]